Вітаємо Парк культури та відпочинку ім.Т.Г.Шевченка з Європейським Днем Парків

24 травня – традиційно відзначають Європейський День Парків
Вітаємо наш парк культури та відпочинку ім. Т.Г.Шевченка з цим святковим днем!
Наш парк-це ковток свіжого повітря у центрі Рівного,кожного дня важкою працею кожен працівник парку намагається удосконалити,покращити та створити комфортні умови усім містянам,та прислухається до численних побажань.
З кожним роком ми удосконалюємо наш парк,втілюємо цікаві проекти,цього літа у нас проходить завершення реконструкції усіма любимої “зеленки”,себто літньої естради,і у зв’язку з цим з 3 червня на оновленій сцені кожної суботи та неділі проходитиме мистецький проект “Рівне.Літо.Музика” 2018 за сприяння Управління Культури І Туризму Виконавчого Комітету Рівненської Міської Ради.
Рівненський парк культури та відпочинку імені Тараса Шевченка – пам’ятка садово-паркового мистецтва державного значення.
Площа парку становить – 22,7739 га.
Умовно поділений на 5 зон: тихого відпочинку, активного відпочинку, видовищних споруд, спортивний та дитячий сектор.
Вхід в парк безкоштовний.
На території підприємства розташовано такі об’єкти:
адмін.приміщення
гараж,майстерня та складські приміщення
стоянка під місця для автотранспорту
автогосподарство
літня естрада
тенісні корти
громадські вбиральні
теплиці
відкритий дитячий майданчик
атракціони великих та малих форм
кафе “Соняшник”, “Вітерець”
каскад фонтанів, фонтан “Дюймовочка”, фонтан “Богатир”
куточок Т.Г.Шевченка
пам’ятник Олеку Дундичу
пам’ятник загиблим бійцям Червоної Армії у роки Великої Вітчизняної війни.
Всього в парку налічується близько 4773 дерев та 11523 кущів, загальна площа газонів – 13,02 га.
Рівненський парк культури та відпочинку ім. Т. Шевченка – пам’ятник садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення – є один з мальовничих куточків старого міста (1283р. – перша офіційна згадка про Рівне), що частково зберігся до наших днів.
В кінці 18ст. володарем міста князем Ст. Любомирським (роки правління: 1738 – 1776 рр.) закладено заміський гай Грабник.
Історія парку нерозривно пов’язана з історією нашого міста.
Парк сьогодні – це повсякденна клопітка праця колективу працівників парку. Це і прибирання і висаджування квітів і забеспечення роботи атракціонів.

Європейський День Парків був організований Федерацією Європарк – це європейська організація, яка об’єднує охоронювані природні території в тридцяти шести європейських країнах. Проведений у перший раз в 1999 році, цей день тепер святкується щорічно по всій Європі 24 травня.
Дата святкування була обрана не випадково – саме 24 травня 1909 у Швеції було створено перший з дев’яти Європейських Національних Парків.

Сьогодні Європейський день парків символізує міжнародну солідарність територій, що охороняються.
У цей день проводяться численні заходи на території і навколо заповідників, присвячених святкуванню природної краси Європи та її культурного надбання, висуваючи на перший план їх захист, як в даний час, так і в майбутньому.