Оніміння язику, нудота та інші неприємні відчуття після відвідин стоматолога

0 Comments

Оніміння язику, нудота та інші неприємні відчуття після відвідин стоматолога

Які із них норма, а які ні?

Будь-яке лікування має побічні ефекти. І стоматологічні процедури – не виняток. Розповідаємо, які неприємні відчуття можуть виникати після лікування зубів, як довго вони турбують та коли з ними потрібно повторно звернутися до лікаря.

  1. Оніміння язику

Оніміння на боці лікування зберігається доти, доки діє анестезія. Як правило, нормальна чутливість тканин відновлюється через 3-4 години. Але іноді дискомфорт продовжується і довше. Наприклад, після складного видалення зуба мудрості анестезія може відходити 8-9 годин.

Якщо всі можливі терміни дії препарату вийшли, а язик, як і раніше, відчувається онімілою, зверніться до стоматолога. У процесі лікування міг пошкодитись нерв, відповідальний за іннервацію язика. Таке, наприклад, трапляється при видаленні зубів мудрості, коріння яких впритул підходить до нижньощелепного нерва. На щастя, ситуація це рідкісна і трапляється не більше ніж у 0,5% пацієнтів.

Хороша новина в тому, що згодом нерв самостійно відновлюється, і оніміння минає. Погана новина: цей процес може зайняти до півроку і прискорити його не можна. Читайте за посиланням https://led-style.com.ua/?p=35394 які ще можуть бути причини оніміння язика.

  1. Нудота

Це також побічний ефект анестезії. Нудота частіше виникає після видалення кількох зубів, коли лікар змушений застосувати великі дози анестетика. Іноді до неї може додаватись запаморочення. У нормі неприємні відчуття зберігаються не довше за добу і спеціального лікування не вимагають.

Ще напад нудоти може бути спричинений страхом перед стоматологом. Коли ви нервуєте, в організмі підвищується вироблення стресового гормону – кортизолу, який викликає спрагу та спазми в животі.

  1. Біль та підвищена чутливість зуба після лікування карієсу

Невелика болючість є нормою після лікування глибокого карієсу. Зуб може реагувати на гарячу, холодну та механічну дію (накушування, пережовування їжі, чищення щіткою). Усе це пояснюється реакцією зубного нерва на «колупання» у зубі. Чим глибше був уражений зуб, тим вища ймовірність того, що маніпуляції лікаря призвели до подразнення нервових закінчень. Запалення нерва можуть викликати лікарські речовини, які використовувалися при лікуванні, або пломбувальний матеріал.

У нормі біль має пройти протягом 3-5 днів. Звернутися до лікаря необхідно, якщо біль триває довше або він сильний, пульсуючий і не затихає з часом.

Оніміння язику, нудота та інші неприємні відчуття після відвідин стоматолога

  1. Біль після видалення зуба

У перші дні біль і набряк дома віддаленого зуба — це нормальна реакція організму на травму. Занепокоєння потрібно, якщо через 2-3 дні біль раптово посилився. Це може бути ознакою руйнування або вимивання з лунки кров’яного згустку, який у нормі сприяє її загоєнню (суха лунка). В результаті лунка залишається незахищеною і вкрай болісно реагує на будь-які зовнішні дії: вдихання повітря під час розмови, їду, пиття та чистку зубів. Біль часто віддає у скроню та вухо. Якщо в суху лунку потрапляє інфекція, у пацієнта розвивається запалення та підвищується температура.

Біль при «сухій лунці» може пройти сам собою — через 1-2 тижні. Але краще звернутися до стоматолога. Він закладе в ранку знеболювальні ліки і, якщо вважатиме за потрібне, додатково призначить антибіотики.

Вдома для полегшення болю можна прикладати до зуба холодний компрес та приймати безрецептурні анальгетики.

“Сухі лунки” частіше зустрічаються у курців. Щоб знизити ризики ускладнення, лікарі рекомендують утримуватися від куріння хоча б 3 дні до 3 днів після видалення зуба.

  1. Біль у щелепі

Біль у щелепі природний після тривалих стоматологічних процедур (наприклад, після лікування каналів або імплантації декількох зубів), коли пацієнтам доводиться довго тримати рот відкритим. М’язи щелепи перенапружуються і втомлюються. Після лікування скутість та біль можуть відчуватися протягом кількох днів. На жаль, радикальних засобів проти них немає – неприємні відчуття треба зазнати.

Візьміть на замітку: якщо під час тривалої стоматологічної процедури ви відчуваєте сильну напругу у щелепі, скажіть про це лікареві. Він зробить перерву або встановить у роті прикусний блок, який допоможе розвантажити м’язи.

  1. Набряк, біль та кровотеча після хірургічних маніпуляцій

До хірургічних маніпуляцій відносяться видалення зубів, імплантація, операції на яснах та кістки щелепи. Набряк та біль після будь-якої з цих процедур повністю проходять протягом 3-5 днів. На цей період для полегшення страждань пацієнтам призначаються холодні компреси та аналгетики. Якщо неприємні відчуття зберігаються довше або посилюються з кожним днем, це може бути наслідком інфекції — необхідно скоріше здатися лікарю.

Кровотеча в нормі зупиняється за кілька годин після завершення хірургічних маніпуляцій. Проблеми можуть виникнути у пацієнтів з порушеннями згортання крові, підвищеним тиском або у тих, хто приймає антикоагулянти. Якщо кровотеча не припиняється довше 3-4 годин, зв’яжіться з лікуючим стоматологом – можливо, потрібно очистити ранку і накласти шви.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *