Затримка менструації: чи варто переживати?

0 Comments

Затримка менструації: чи варто переживати?

Менструальний цикл – це період, коли організм жінки переживає деякі зміни, готуючись до можливого настання вагітності та виношування дитини. У нормі менструальний цикл триває від 21 до 35 днів, цей час є суто індивідуальним для кожної жінки. Іноді так буває, що менструації можуть затримуватись, 3-5 днів затримки не є відхиленням від норми, але якщо затримка становить 7 днів і більше – це суттєва нагода звернутися до лікаря-гінеколога, або швидко викликати місячні в домашніх умовах, як це зробити читайте за посиланням https://varto.org.ua/?p=633.

То що таке затримка місячних? Затримка місячних – це ситуація, коли менструація не починається в очікуваний термін. Розберемо особливо часті причини цього явища і як поводитися у разі, якщо довгоочікувана менструація не прийшла.

  1. Можлива вагітність

Тест визначення вагітності краще робити на 5-7 день після затримки. Також наявність вагітності покаже аналіз гормону ХГЛ (хоріонічний гонадотропін людини). Такий аналіз здатний визначити вагітність на 10 день після зачаття.

  1. Ви пережили стрес

Сильні переживання, як не крути, позначаються на гормональному тлі. Тому після пережитого стресу затримка місячних цілком імовірна. В цьому випадку в першу чергу необхідно заспокоїтися і перейти на добрі думки. Якщо ж відсутність місячних зберігається більш ніж чотири-п’ять тижнів – зверніться до гінеколога за обстеженням.

  1. Ви дотримуєтеся суворої дієти

І тут затримка менструації служить захисним механізмом організму. Це теж свого роду стрес для організму, тому затримки до 5 днів у цьому випадку нормальні та зрозумілі.

Затримка менструації: чи варто переживати?

  1. Збої у роботі яєчників (дисфункція)

Таке захворювання говорить про порушення вироблення жіночих статевих гормонів. Причини виникнення можуть бути різними: запальні процеси матки, придатків, різкий стрибок ваги, пухлини, зловживання екстреною контрацепцією. У такому разі УЗД органів малого тазу та консультація гінеколога обов’язкові.

  1. Ви приймаєте ліки чи протизаплідні препарати

Іноді прийому оральних контрацептивів менструації можуть припинятися зовсім. Понад те, після відміни цих препаратів організму знадобиться час, щоб цикл відновився.

  1. Менопауза

Менопауза – природний процес в’янення репродуктивної функції у жінок. У цей період яєчники вже не виробляють яйцеклітини, а місячні стають нерегулярними або зникають зовсім.

Затримка менструації не завжди вказує на якийсь негативний збій в організмі, проте слідкувати за змінами в організмі просто необхідно. Не варто нехтувати своїм здоров’ям, пам’ятайте, що проходити обстеження у гінеколога потрібно не менше одного разу на рік. Якщо вас турбує затримки менструації, що повторюються, – зверніться до лікаря. Фахівець проведе всі необхідні дослідження та визначить проблему.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *